Be kategorijosBLOGAS

Kas slypi už noro, kasdien būti vis geresne savo paties versija?

Turbūt pritarsite, kad lyginti save su kitais, nelabai tinkamas sprendimas? Žinoma, slapčia dauguma pasidairo į kitų žmonių aprangą, automobilius, namus, manieras, socialinius įgūdžius ir nori būti tokie pat talentingi, turtingi, populiarūs bei laimingi. Tačiau kuo toliau, tuo labiau supranta, jog lyginimas savęs su kitais dažniau kelia kančią, nei motyvuoja.

Taigi, šią tarpusavio lyginimo teoriją pakeitė nauja, iš pirmo žvilgsnio, kur kas naudingesnė: būk geresnis, nei buvai vakar. Galbūt ir jūs stengiatės tapti vis geresne savo paties versija?

Pasvarstykime: ar kai gimėme buvome blogesni, nei esame dabar? Taip, mes nemokėjome kalbėti, vaikščioti ir buvome priklausomi nuo suaugusių. Tik ar mus mažiau mylėjo? Turbūt priešingai – mes spinduliavome meile, gerumu ir džiaugsmu. O kaip yra dabar, kai paspendėme sau dar vienus vertinimo spąstus?

„Tapk geresniu, nei vakar“ – dar viena iliuzija

Kiekvieną akimirką esame tobulai tokie, kokiais turime būti, net jei kažką apšaukėme ar visą dieną pradrybsojome lovoje.  Visi esame mažytės visatos dalelės dalyvaujančios savo pačių kuriamame žaidime, todėl tuo momentu, kai barėte brangų žmogų, jūs abu nesąmoningai buvote nusprendę patirti tokios situacijos skonį. Drybsodami lovoje, leidome pailsėti kūnui ir gal net suvokėme kažką svarbaus.

Todėl norėdami tapti kasdien geresniu, tik įsitraukiate į dar vienas perfekcionizmo pinkles. Mūsų protas geba lyginti, analizuoti, formuoti išvadas, tačiau jis nemato visumos ir gyvenimo dalių tarpusavio ryšio. Todėl gali tik vadovautis savo paties susikurtomis išvadomis, kurios labai toli nuo tikrosios tiesos.

Todėl neverta sau kurti sąlygų, vertinti poelgių ar išvaizdos. Jei esama situacija kelia diskomfortą, arba noras patirti kažką naujo motyvuoja, tuomet pirmyn! Eikite ir veikite be jokių sąlygų bei vertinimo.

Gyvenimas iš mūsų neprašo tapti tobulesniais ar geresniais. Tai tik mes, žmonės, tai susigalvojome. Todėl kiekvienas savęs paklauskite: KODĖL man to reikia? Nesitenkinkite paviršutiniškais atsakymais, keliaukite iki esmės, iki suvokimo. Tuomet nebereikės varžytis pačiam su savimi.

Parengė Rūta Steponavičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *